Atrakcje w okolicy

Kalendarium najważniejszych imprez w okolicy

Warto zwiedzić:

 1. Giżycko – Twierdza Boyen
  Powstała w połowie XIX wieku w startegicznym miejscu na przesmyku między jeziorami Kisajno i Niegocin. Do środka prowadzą dwie drogi i bramy Kętrzyńska i Giżycka. Zbudowano również dwie bramy pomocnicze – Wodną i Prochową.
 2. Giżycko – Zamek Krzyżacki
  Giżycko – Zamek wybudowano w pierwszej połowie XIV wieku. Przez stulecia był wielokrotnie niszczony i odbudowywany. W XVII wieku dobudowano niskie skrzydło mieszkalne (obecnie nie istniejące) a staremu budynkowi nadano renesansowy kształt.

 3. Giżycko – Kościół Ewangelicki
  Kościół ewangelicko-augsburski wybudowany 1827 roku wg projektu znanego niemieckiego archtekta Karola Fryderyka Schinkela

 4. Wieżę Ciśnień
  Zwaną również Wodną Wieżą „WASSERTURM” zbudowano w 1900 roku. W całości wykonana została z czerwonej, nieotynkowanej cegły. Zasadniczy zbiornik wodny stanowił urządzenie wyrównawcze, zrobione z cynkowanej blachy. Umiejscowiony w kopule zaprojektowanej przez inż. Otto INTZE (1843-1904) mieścił w sobie ok. 200 m3 wody.

 5. Giżycko – Krzyż św. Brunona
  Krzyż św. Brunona Krzyż upamiętniający męczeńską śmierć z rąk Prusów świętego Brunona z Kwerfurtu podczas misji chrystianizacyjnej w 1009 roku. Krzyż stoi nad zachodnim brzegiem jeziora Niegocin.

 6. Giżycko – Kanał Łuczański – most obrotowy
  Giżycko – Kanał Łuczański Kanał długości ok.2 km łączący jeziora Kisajno i Niegocin. Powstał pod koniec XIX wieku. Na początkowym odcinku od strony jeziora Niegocin znajduje sie unikalny most obrotowy nad kanałem.

 7. Giżycko – Port Żeglugi
  Port Giżycko jest głównym portem Żeglugi Mazurskiej dysponującej flotyllą statków pasażerskich oferujących rejsy spacerowe po akwenach Wilekich Jezior Mazurskich.

 8. Fuledzki Róg – Głazowisko
  Na terenie ok.40ha na półwyspie znajduje się głazowisko będące reliktem epoki lodowcowej. Kilka tysięcy głazów zostało tu przyniesionych przez lodowiec z terenów nadbałtyckich i Skandynawii. 

04.jpg

Apartament Żeglarski

Zapraszamy Państwa na wypoczynek do przestronnego i luksusowego apartamentu nad jeziorem, na Mazurach.
Apartament znajduje się w miejscowości Wilkasy na ul. Niegocińskiej 2, obok jeziora Niegocin.

APARTAMENT

– salon z wygodną kanapą
– sypialnia i łazienka
– w pełni wyposażona kuchnia
– przestronny taras z widokiem na jezioro
– klimatyzacja
– pościel, ręczniki
– Internet WiFi
– telewizor LCD
– miejsce parkingowe

OTOCZENIE

– 100 metrów od jeziora
– teren zamknięty i strzeżony 24h
– zadaszone miejsce parkingowe
– piękne otoczenie pełne drzew i krzewów
– restauracje i bary w okolicy